"Starší čítajú mladším"

Starší čitajú mladším.jpg

V mesiacoch marec až apríl sa každý štvrtok naši prváci tešili na chvíľu, keď im prídu čítať ich starší súrodenci. Všetky stretnutia začínali tým, že mladší zo súrodencov, teda prváci, predstavili svojich starších súrodencov a niečo nám o nich prezradili. Bolo to vždy veľmi milé a zábavné. No a potom sa veľa čítalo, samozrejme s porozumením, pracovalo sa s textom, hralo, zabávalo...

Prvé stretnutie nášho projektu „Starší čítajú mladším“ odštartovala Terezka Nemtušiaková s bájkou Lev a myš. Po nej nasledoval Filip Schuller, ktorý prečítal Rozprávku o tom, ako v škriatkovej škole strašilo. Na druhé stretnutie medzi nás zavítal Janko Kecer, ktorý si pripravil super vtipný kvíz o Červenej čiapočke a Snehulienke.  Prišla aj Ninka Krišpinská, ktorá veľmi rada číta. Vybrala knihu od L. N. Tolstoja Rozprávky a bájky. Po nich prevzali štafetu Šimon Batkovič , ktorý siahol po detektívke pre najmenších s názvom Záhada červenej ponožky a Filip Kniš, ktorý deťom pripomenul, aké ponaučenie plynie z rozprávky O škaredom káčatku.  Nedali sa zahanbiť ani naši najmladší zo starších súrodencov. Boli to: Miška Orosová s knihou od M. Števkovej Poslušné písmenká /Domček, domček, kto v tebe býva/, Livka Maťašová s Čítankou pre malých školákov a príbehom O hrnčeku, ktorému chýbalo uško a Matúš Turčan so Supermyšími príbehmi. Posledné stretnutie otvorila Martinka Klobošičová, ktorá si pripravila príbeh o Stratenom slovíčku. Záver patril Peťke Rečičárovej a Áronovi Peťákovi, ktorí pracovali s deťmi v skupinkách s príbehom Prvák z knihy od M. Ďuríčkovej Nie je škola ako škola (nie je žiak ako žiak). Všetkým, ktorí sa zapojili do projektu patrí veľká vďaka. Boli ste super!

Už teraz sa naši prváci nevedia dočkať chvíle, keď budú starší a budú môcť prísť čítať svojim mladším súrodencom.

Starší čítajú mladším.jpg Starší čítajú mladším.jpg Starší čítajú mladším.jpg
Starší čítajú mladším.jpg Starší čítajú mladším.jpg Starší čítajú mladším.jpg
Starší čítajú mladším.jpg Starší čítajú mladším.jpg Starší čítajú mladším.jpg
Starší čítajú mladším.jpg Starší čítajú mladším.jpg Starší čítajú mladším.jpg
Starší čítajú mladším.jpg Starší čítajú mladším.jpg Starší čitajú mladším.jpg