Slávnostná imatrikulácia prvákov

IMG_0344.jpg

Netradičný školský deň zažili žiaci Cirkevnej ZŠ s MŠ sv. Gorazda na Juhoslovanskej ulici 2. Dňa 6. októbra 2017 sa uskutočnila v škole slávnostná imatrikulácia – prijatie prvákov do cechu žiackeho. Naučiť prvákov zvládať prvé týždne a mesiace v novom prostredí, odovzdať im potrebné vedomosti, naučiť ich čítať, písať, počítať si vyžaduje veľkú mieru úsilia i trpezlivosti. Je ťažké vyjadriť slovami emócie, ktoré každé dieťa, v tento slávnostný okamih prežíva.


A aký bol priebeh tejto zaujímavej akcie?

Na chodbe školy prišli podporiť našich prvákov starší spolužiaci z 1. stupňa, pani vychovávateľky a pani učiteľky.

Slávnostný akt sa začal za  sprievodu triednej učiteľky s prvákmi, ktorý bol doprevádzaný príjemnou hudbou.

V úvode akcie privítala všetkých prítomných pani vychovávateľka Klaudia,  ktorá predstavila  v  krátkosti obsah slávnostnej imatrikulácie.

Nasledovalo plnenie dôležitých úloh. Každý prvák musel zvládnuť test odvahy, vytrvalosti, šikovnosti a trpezlivosti. Prváci vytvorili neopisateľnú atmosféru, ktorú pani vychovávateľka Kamila zachytila na fotkách. Po úspešnom zvládnutí úloh prváčence obdržali pekné darčeky .  To najdôležitejšie ešte len prišlo. Pred prvákov predstúpil o. Marek a  v rukách držal slávnostný sľub, ktorí sme všetci spoločne vyslovovali.

Začalo veľké pasovanie prvákov.Triedna učiteľka Ivana, veľkou ceruzou, pasovala prváčikov za právoplatných žiakov našej školy. Po skončení slávnostného aktu žiaci 1.ročníka prevzali od pani vychovávateľky Filarety medaily .

Slávnostné podujatie obohatila pieseň, ktorú zaspievali prváci.

Prváci zvládli svoj pasovací deň na veľkú jednotku. Ich usmievavé tváričky žiarili šťastím.

Veľa šťastia, úsmevov a úspechov v škole, milí prváci!

IMG_0337.jpg IMG_0344.jpg IMG_0318.jpg
IMG_0343 (14).jpg IMG_0322.jpg IMG_0340 (11).jpg
IMG_0335.jpg